Narzędzia do monitoringu Internetu i social media
Biznes Karolina Żyłowska - 03-02-2020

Narzędzia do monitoringu Internetu i social media

Korzystanie z tych narzędzi jest elementem kluczowym podczas prowadzenia własnej działalności. Są one źródłem danych, umieszczanych w mediach społecznościowych i w Internecie. Wykorzystując je w praktyce można także weryfikować informacje związane z grupą konsumencką oraz konkurencją. Oto przykłady kilku z nich.

Najpopularniejsze narzędzie

Wielu, którym przyjdzie na myśl narzędzie do monitoringu internetu wskażą na Brand 24. Jest to najbardziej znane narzędzie w branży biznesowej. Narzędzie to dostarczy wielu ciekawych informacji, cały czas dążąc do ulepszania monitoringu. Korzystając z niego łatwiej dotrzemy do grupy docelowej, zainteresowanej własnymi produktami co pozytywnie wpływa na sprzedaż. Cały czas można kontrolować dodawane opinie i komentarze. Konto w Brand 24 jest darmowe. Kolejny etap to testowanie 14 pakietów, a następnie po tym okresie próbnym należy zdecydować się na odpowiedni dla siebie pakiet lub zrezygnować z tego narzędzia. Narzędzie to cechuje brak limitu wpisów, aktualizacja realtime, pełne archiwum, 3 letnia historia, analiza informacji i sentymentu, zasięg social media, kompatybilność z aplikacją mobilną, zwiększanie limitów, kontekst dyskusji, wsparcie live, grupy, liderzy opinii, export excel, interakcje, raporty PDF oraz konsultant.

Narzędzia do monitoringu Internetu i social media

Pozostałe narzędzia do monitorowania internetu

Znanym narzędziem jest także Instytut Monitorowania Mediów, który oprócz monitorowania internetu, social media, radia i telewizji, prasy i reklam dokonuje raportów, analiz, ukazuje bazy dziennikarzy, dystrybuuje informacje prasowe, prowadzi monitoring zagraniczny i moduł analityczny. Newspoint prowadzi monitoring mediów społecznościowych, jak i tych tradycyjnych. Hootsuite jest narzędziem płatnym, który prowadzi monitoring oraz ukazuje wyniki wyszukiwań związane z prowadzoną marką. Unamo także udostępnia dane na temat własnej marki w sieci. SentiOne to kolejne urządzenie do monitorowania internetu i social media. NapoleonCat to narzędzie, które oprócz monitoringu zapewnia także możliwość dodawania postów. Spotykanymi narzędziami tego typu są Bottlenose, Google Alert oraz Meltwater.