Nowa platforma VOD - Play Kraków
Biznes Karol Jastar - 21-12-2020

Nowa platforma VOD - Play Kraków

W 2020 roku w Polsce na skutek pandemii koronawirusa zmieniło się naprawdę bardzo wiele. Zmiany dotknęły również zasad funkcjonowania obiektów kultury. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa teatry, kina, opery i inne tego typu instytucje w celu zabezpieczenia uczestników wydarzeń artystycznych musiały dostosować się do obecnie obowiązujących obostrzeń. W takich warunkach część zaplanowanych wydarzeń została przeniesiona do sieci. Obecnie różnego rodzaju eventy, aby mogły dotrzeć do swoich odbiorców są udostępnione w świecie online.

Co warto wiedzieć na temat nowej platformy VOD Play Kraków?

Play Kraków to nowy serwis Miasta Krakowa, który dostępny jest od 11 września bieżącego roku. Operatorem tegoż serwisu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Play Kraków to platforma VOD, która przepełniona jest miejską kulturą. Co oferuje nam Play Kraków? Po zalogowaniu się do tego serwisu uzyskujemy miedzy innymi dostęp do wielu różnych ciekawych widowisk muzycznych, spektakli teatralnych, recitali czy też spotkań z pisarzami z całego świata. Na platformie tej możemy także oglądać wydarzenia transmitowane na żywo oraz korzystać z materiałów, które udostępniane są przez krakowskie instytucje kultury. Uczestnictwo w oferowanych przez Play Kraków wydarzeniach kulturalnych online możliwe jest po uprzednim wykupieniu dostępu do danej pozycji. Platforma ta bazuje na autorskim rozwiązaniu Insys VOD. Należy przy tym podkreślić, że wydarzenia kulturalne online możemy odtworzyć zarówno za pomocą aplikacji mobilnych na ISO i na Androida, jak i przy wykorzystaniu przeglądarki internetowej. Z platformy Play Kraków można, więc korzystać na swoim ulubionym sprzęcie w dowolnym miejscu na świecie.

Nowa platforma VOD - Play Kraków

Wydarzenia kulturalne online dostępne na platformie Play Kraków.

Na platformie VOD Play Kraków umieszczane są ważne i wartościowe wydarzenia kulturalne online, które to związane są z rozrywką i edukacją kulturalną Miasta Krakowa. Ważne wydarzenia kulturalne mogą publikować tu wszystkie miejskie instytucje. Co istotne wiele z pojawiających się tu materiałów dostępnych jest bezpłatnie, a wszystko to ze względu na wysokie walory edukacyjne, jakimi się charakteryzują. Należy również zaznaczyć, że platforma ta ma docelowo stanowić multimedialną bibliotekę Miasta Krakowa. Bez wątpienia każdy z nas będzie w stanie znaleźć tu wydarzenie kulturalne online jak najlepiej dostosowane do własnych potrzeb i oczekiwań. Na Play Kraków możemy zobaczyć między innymi dokumentacje wideo z wystaw Doroty Nieznalskiej „Sprawa Stanisława Pyjasa”, Transmisje Live spektaklu Płatonow, a także musicale Teatru Variété, czy też recitale pracowników i studentów Akademii Muzycznej w Krakowie.

Podsumowując warto podkreślić, że taka platforma jest bardzo dobrym rozwiązaniem. W obecnych czasach, kiedy to na skutek obostrzeń związanych z pandemia nie zawsze możemy uczestniczyć w naszych ulubionych wydarzeniach kulturalnych w sposób stacjonarny dzięki Play Kraków mamy możliwość oglądania wielu ciekawych wydarzeń za pomocą sieci. Dla wielu osób jest to bez wątpienia doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu.