Upominki świąteczne dla klientów – dlaczego to dobry pomysł?
Biznes Małgorzata Lamparska - 23-06-2021

Upominki świąteczne dla klientów – dlaczego to dobry pomysł?

Święta Wielkanocne lub Boże Narodzenie to świetna okazja do wręczenia pracownikom, kontrahentom albo klientom prezentów. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na obdarowanie zespołu lub partnerów biznesowych upominkami, a także jakie podarunki wybrać.

Dlaczego warto kupić upominki świąteczne dla klientów?

Zarówno Boże Narodzenie, jak i Wielkanoc to radosne, napawające optymizmem święta. Starannie dopasowane do okazji i do osób obdarowanych upominki świąteczne dla klientów stanowią świetną metodę na podkreślenie wagi świąt i uczczenie tego wyjątkowego czasu. To także doskonały sposób na zadbanie o relacje ze stałymi klientami bądź partnerami biznesowymi, a w przypadku podarunków dla pracowników – o zadbanie o atmosferę w miejscu zatrudnienia. Gdy pracownicy dobrze czują się w firmie, to działają efektywniej, czego rezultatem jest m.in. wzrost ich wydajności. Taka komunikacja wewnątrz przedsiębiorstwa, jak również pomiędzy spółką a jej otoczeniem ma duże znaczenie i przekłada się m.in. na większe sukcesy na gruncie zawodowym oraz stały rozwój marki.

Upominki świąteczne dla klientów i pracowników pozwalają także budować pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa jako marki troszczącej się o dobre stosunki z kontrahentami, która zdaje sobie sprawę, że pielęgnowanie relacji jest bardzo ważne. Sprzyjają stworzeniu wśród klientów poczucia przywiązania, a także pogłębiają świadomość istnienia marki. Stanowią ponadto skuteczną reklamę usług lub produktów przedsiębiorstwa. Nawet drobne prezenty pomagają kreować korzystny image firmy w oczach odbiorców.

Upominki świąteczne dla klientów – dlaczego to dobry pomysł?

Jakie prezenty świąteczne wybrać?

Pomysłów na upominki świąteczne dla klientów i pracowników jest mnóstwo, począwszy od drobnych, symbolicznych gadżetów, aż po efektowne, nierzadko luksusowe prezenty. Ze względu na ogromny wybór propozycji decyzja o zakupie konkretnego produktu może być trudna, zwłaszcza w sytuacji, gdy konieczny jest zakup wielu takich samych upominków dla szerokiego grona obdarowanych. W takim przypadku najlepszym wyborem są produkty, które ucieszą wszystkich.

Kosze prezentowe dla firm to uniwersalny, a zarazem elegancki typ podarunku, który wpisze się w oczekiwania i gust każdego obdarowanego. W zestawie zazwyczaj znajdują się bowiem wysokiej jakości słodycze (bombonierki, pralinki, muffinki), miody, herbaty i kawy, a w niektórych także alkohole (np. wino czy whisky), czyli produkty, które z przyjemnością przyjmie każda osoba. Dzięki temu można mieć pewność, że ten świąteczny upominek wzbudzi zachwyt i zadowolenie, a w efekcie wywoła przyjemne skojarzenia z firmą. Podarunki te pomagają więc ocieplić wizerunek przedsiębiorstwa oraz sprzyjają podtrzymaniu dobrych relacji biznesowych. Upominki świąteczne dla klientów stanowią więc dobrą formę reklamy marki.

Wśród innych popularnych i lubianych przez klientów, partnerów biznesowych czy pracowników podarunków znaleźć można gadżety elektroniczne, np. powerbanki, zegarki bądź smartwatche. Zawsze przydatnym podarunkiem są również notatniki, plannery i akcesoria piśmiennicze. Dobrym wyborem może się też okazać zestaw eleganckich filiżanek do biura. Do drobnych, ale praktycznych gadżetów należą poza tym breloki, torby płócienne, parasole czy zapalniczki, wszystkie rzecz jasna z logo marki.