8 ciekawych aplikacji na smartfona
Nowe technologie Maciej Karpiński - 14-02-2020

8 ciekawych aplikacji na smartfona

Sklep Google Play zawiera ponad 2,9 miliona aplikacji. Niektóre są arcydziełami, a inne prawdziwymi niewypałami. Nie marnuj więc czasu, by samodzielnie przejrzeć wszystkie. Skorzystaj z naszej listy!

1Password

Najlepszą strategią zapewniającą bezpieczeństwo danych i tożsamości jest stosowanie dobrych, silnych haseł. Nie ma lepszego narzędzia niż 1Password do utrzymywania prostych, dobrych i mocnych haseł. Aplikacja pozwala przechowywać wiele informacji- dane logowania do aplikacji i stron internetowych, karty kredytowe, informacje o koncie bankowym, licencje i inne. 

Menadżer plików Solix Explorer

Android ma mnóstwo darmowych aplikacji do eksploracji plików, które pozwalają zarządzać zewnętrzną pamięcią urządzenia.

Jeśli jednak możesz wydać niewielką kwotę, skorzystaj z Solix Explorer. To doskonała aplikacja wolna od reklam i bloatware. Menadżer plików premium oferuje różne funkcje i czysty, bezproblemowy interfejs. 

8 ciekawych aplikacji na smartfona

Pixtica

To jedno z wielu ciekawych narzędzi. Może zastąpić domyślną aplikację aparatu w telefonie. Oferuje rozmaite funkcje, w tym liczne filtry, rejestrator GIF, panoramy, hyperlapse, ręczne elementy sterujące. Proponuje również ciekawe efekty, takie jak tryb “Planeta”, który nadaje obrazom kształt kuli za pomocą zaawansowanego algorytmu  projekcji stereograficznej.

Proponuje też różne tryby, niezależnie od tego, czy robisz zdjęcia, czy kręcisz filmy. Aplikacja jest intuicyjna w obsłudze. Jednak chociaż wiele funkcji jest bezpłatnych, musisz zapłacić, by odblokować wyższe rozdzielczości i usunąć znaki wodne podczas korzystania z filtrów.

Asystent Google

To naprawdę potężna aplikacja. Działa na większości urządzeń z Androidem. Wystarczy ją pobrać i włączyć. Teraz możesz zapytać o co tylko chcesz. Obsługuje również wiele poleceń. Możesz kontrolować światła, robić proste zadania matematyczne i pytać o różne rzeczy. 

SwiftKey

To jedna z najbardziej wydajnych i konfigurowalnych klawiatur. Aplikacja znacznie rozwinęła się na przestrzeni lat. Możesz pobrać ją za darmo i dokupić motywy, jeśli chcesz. SwiftKey Flow pozwala na “pisanie za pomocą gestów”, obsługę wielu języków, synchronizację biblioteki między urządzeniami i wiele innych. 

Shazam

To bardzo popularny program do rozpoznawania muzyki. Jest dostępna na urządzenia z Androidem, iOS i Windows. W rzeczywistości nawet Siri używa bazy danych Shazam do identyfikowania utworów. Pozwala łatwo i szybko rozpoznać muzykę, znaleźć piosenkę i wyświetlić tekst. 

Siri (na iPhone)

Powoli, ale z całą pewnością, zwiększa swoje możliwości. Pozwala na integrację z wieloma świetnymi aplikacjami innych firm. Jedną z ciekawych funkcji, którą oferuje Sari, jest rozpoznawanie muzyki i identyfikowanie utworów. Możesz nawet dotknąć wyniku i wyświetlić piosenkę w Apple Music i ją odtworzyć. Pod warunkiem, że subskrybujesz usługę przesyłania strumieniowego muzyki. Jeśli nie jesteś subskrybentem Apple Music, otrzymasz opcję zakupu utworu lub posłuchania próbki.

8 ciekawych aplikacji na smartfona

Fluent Forever

To ciekawa aplikacja do nauki języków obcych. Zawiera wiele różnych ćwiczeń wraz z filtrami objaśniającymi. Jednak jedną z podstawowych funkcji są spersonalizowane karty flash. Pozwalają wybrać kartę z wybranym obrazkiem dla danego słowa, którego chcesz się nauczyć.