Jak skutecznie pobrać film z fb?
Marketing Marianna Ptak - 27-07-2021

Jak skutecznie pobrać film z fb?

Facebook jest największym portalem społecznościowym, z którego korzystają ludzie z całego świata, udostępnia się na nim mnóstwo zdjęć, filmów i innych ciekawych materiałów. Jak się okazuje najciekawsze nagrania można pobrać w dość prosty sposób, a właściwie jest ich co najmniej kilka. Jednak w tej kwestii należy pamiętać o kilku aspektach, między innymi pozwoleniu od twórcy na pobranie materiału. W przeciwnym wypadku autor może zgłosić próbę naruszenia dóbr do administracji Facebooka.

Jak skutecznie pobrać film z fb?

Jak pobrać film z fb?

Zastanawiając się, jak pobrać film z fb warto wiedzieć, że istnieje na to kilka sposobów, żaden z nich nie jest skomplikowany i poradzą sobie z nimi wszyscy. Pierwszą metodą jest skorzystanie z zewnętrznej strony dostępnej pod adresem fbdown.net, po wejściu na nią niezbędne jest umieszczenie adresu URL filmu. Samo pozyskanie tych danych jest również mało skomplikowane, ponieważ wystarczy prawym klawiszem myszy wybrać opcję pokazania adresu URL filmu, który chce się pobrać z portalu. Jest to bardzo ważne, ponieważ w drugim sposobie jest to równie potrzebne, wówczas jednak wkleja się ten adres w nowym oknie przeglądarki. Film wyświetli się, a następnie można wybrać opcję jego zapisania w dowolnym miejscu na dysku komputerowym. Jak pobrać film z fb, gdy jest się jego autorem? Ta opcja jest zdecydowanie najłatwiejsza, ponieważ wystarczy wybrać trzy kropki, które znajdują się obok opublikowanego materiału, w prawym dolnym rogu. Kolejnym i ostatnim krokiem jest zaznaczenie opcji pobrania filmu. Takie możliwości pozwalają na zachowanie najciekawszych filmów w pamięci komputera, dzięki temu nawet po usunięciu z Facebooka będzie w zasięgu ręki.

W jakim celu pobiera się filmy z Facebooka?

Właściwie nie ma jednoznacznej odpowiedzi na powyższe pytanie, każdy użytkownik ma inny powód. Przestrzegając podstawowych zasad jest to całkowicie legalne, po uzyskaniu zgody osoby publikującej dany materiał nie ma żadnych przeciwwskazań. Niektóre filmy, zwłaszcza te mające dużą wartość merytoryczną są potrzebne do celów naukowych, inne dla rozrywki. Jeżeli posiada się niezbędną wiedzę na temat, jak pobrać film z fb, można przystąpić do zapisania takich plików na własnym komputerze. Jeżeli planuje się udostępnienie materiału na swojej stronie, fanpage’u zawsze warto oznaczyć autora, być może podać link do jego strony. Robi się to nie tylko ze względu na własny spokój, ale również bez obaw o łamanie praw autorskich. Wszystkie przedstawione wcześniej sposoby są oczywiście legalne i nie grożą za nie żadne konsekwencje. Filmy zapisuje się często jako inspirację – na przykład kulinarną, aranżacyjną. Użytkownicy najbardziej popularnego serwisu mają mnóstwo ciekawych pomysłów, dlatego nie dziwi chęć ich naśladowania. Powstało wiele grup tematycznych, które służą do wymiany doświadczeń w różnym zakresie, umiejętność pobierania filmików jest zatem na wagę złota i po prostu zawsze się przyda. Tego rodzaju internetowe poradniki znacząco ułatwiają poruszanie się po Internecie i korzystanie z jego dobrodziejstw.