Soczewki kontaktowe na dzień i noc – co warto o nich wiedzieć?
Porady Karol Jastar - 28-07-2020

Soczewki kontaktowe na dzień i noc – co warto o nich wiedzieć?

Soczewki kontaktowe night&day to kategoria szkieł, która stworzona została specjalnie z myślą o osobach prowadzących intensywny tryb życia. Jak sama ich nazwa wskazuje, mogą być użytkowane w trybie ciągłym, bez konieczności ich zdejmowania i czyszczenia tak, jak ma to miejsce w przypadku klasycznych kontaktów. Soczewki kontaktowe na dzień i noc mogą być bezpiecznie noszone przez całą dobę, co oznacza większą wygodę oraz wolność w korzystaniu z korekcji wzroku za ich pomocą.

Soczewki kontaktowe na dzień i noc – na czym polega ich fenomen?

Myśląc o soczewkach kontaktowych, zazwyczaj wyobrażamy sobie ich dwa warianty. Pierwszym są soczewki jednorazowe, nazywane także jednodniowymi, które zakładamy rano i wyrzucamy do kosza wieczorem, przed pójściem spać – nie wymagają one ani pielęgnacji, ani czyszczenia. Drugą grupę stanowią natomiast soczewki wielorazowe, zazwyczaj 30-dniowe, które należy zdjąć wieczorem, wyczyścić oraz założyć tę samą parę następnego dnia. Zalety obu tych rozwiązań łączą w sobie natomiast soczewki na dzień i noc, które są przeznaczone do nieprzerwanego noszenia zazwyczaj przez miesiąc.

Soczewki night&day mogą być noszone przez 24h, bez konieczności ich zdejmowania co wieczór, czyszczenia i pielęgnowania, co docenią w szczególności osoby prowadzące intensywny tryb życia, pracujące w systemie zmianowym oraz ludzie sporo podróżujący. Rozwiązanie to sprawdzi się także podczas dłuższych wyjazdów i pobytu np. na łonie natury lub w innych miejscach, w których czyszczenie soczewek byłoby niemożliwe lub znacznie utrudnione. Soczewki całodobowe pozwalają cieszyć się znakomitym widzeniem o dowolnej porze dnia i nocy oraz całkowicie wyeliminować obowiązek dbania o szkła kontaktowe.

Soczewki kontaktowe na dzień i noc – co warto o nich wiedzieć?

Dlaczego warto zainwestować w soczewki całodobowe i jaki produkt wybrać?

Soczewki night&day posiadają specjalną konstrukcję, która umożliwia korzystanie z ich pełnej funkcjonalności przez okrągłą dobę. Znakomitym ich reprezentantem są Purevision soczewki na dzień i noc, które można nosić przez 30 dni i nocy bez zdejmowania. Szkła utrzymują stały poziom nawilżenia, który nie zmniejsza się nawet podczas ich najbardziej intensywnego użytkowania. Pozwala to na ograniczenie konieczności używania płynów pielęgnacyjnych, co docenią w szczególności osoby o wrażliwych oczach, które większość dostępnych na rynku płynów podrażnia lub uczula.

Purevision soczewki na dzień i noc wykonane są ze specjalnego materiału AerGel, który wyróżnia się wysoką przepuszczalnością tlenu. Zapewnia to niewyczuwalność soczewek na powierzchni oka oraz pozwala zapomnieć o ich noszeniu i posiadanej wadzie wzroku. Specjalna powierzchnia Performa zapobiega natomiast gromadzeniu się osadów na powierzchni szkieł, a materiał Balafilcon A o nawodnieniu 36% skutecznie chroni soczewki przed wysychaniem. Specjalnie zaokrąglone krawędzie sprawiają z kolei, że purevision soczewki na dzien i noc są niezwykle wygodne i komfortowe w długotrwałym noszeniu, nie powodują uwrażliwienia oczu oraz nie hamują naturalnego przepływu filmu łzowego, który dodatkowo nawilża ich powierzchnię oraz pozwala na usuwanie z powierzchni oka drobnych zanieczyszczeń.