Carsharing – na czym polega i jakie są jego zalety?
Firma Małgorzata Oliwa - 22-03-2021

Carsharing – na czym polega i jakie są jego zalety?

Carsharing obecnie cieszy się sporym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców, chcących dokonać optymalizacji przejazdów firmowych i zminimalizować koszty utrzymania floty. Widząc to Traficar wyszedł naprzeciw potrzebom rynkowym, oferując nową usługę fleetsharingu. To nic innego jak wynajem samochodów na minuty. Jest to zupełnie nowe i innowacyjne rozwiązanie, które całkowicie zmienia kwestię służbowej komunikacji.

Zmiany dotyczące samochodów służbowych

Pandemia koronawirusa zmieniła całkowicie funkcjonowanie wielu firm. Znaczna część z nich musiała zrezygnować z prowadzenia działalności, a pozostali wdrożyć systemy oszczędnościowe, takie jak np. rezygnacja z samochodów służbowych. Współcześnie spotkania odbywają się głównie drogą wirtualną, więc przemieszczanie się pracowników w dużej mierze się ograniczyło. Sytuacja ta spowodowała, że nie ma tak dużej potrzeby kupowania samochodów służbowych. Doskonałą alternatywą dla przejazdów służbowych jest rozwiązanie dostępne na stronie Traficar.pl. To firma, która posiada najbardziej pokaźną flotę samochodów. Przedsiębiorstwa mogą korzystać z usługi carsharingu dedykowanego wyłącznie dla firm.

Carsharing – na czym polega i jakie są jego zalety?

Idea carsharingu

Carsharing przyszedł do Polski z zachodu. Idea ta potwierdza, iż jeden samochód współdzielony jest w stanie zastąpić kilkanaście prywatnych samochodów. Samochody współdzielone są lepiej eksploatowane oraz ich utrzymanie jest znacznie tańsze. To doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw, korzystających z samochodów służbowych okazjonalnie bądź tylko w konkretnym okresie czy kwartale. Traficar wychodzi z ofertą udostępniania ośmiu samochodów przeznaczonych dla pracowników. W razie potrzeby dokonują rezerwacji przejazdu za pomocą aplikacji i korzystają z samochodu, znajdującego się w siedzibie firmy. Jest to znacznie ekonomiczniejsze w porównaniu do własnych samochodów służbowych, które przez większą część dnia stoją pod biurem nieużytkowne.

Ponadto dodatkową zaletą jest automatyczne rozliczanie płatności za parkowanie w strefie, panel flotowy, karta paliwowa oraz serwis. Świetnym rozwiązaniem Traficara jest to, że pracownicy nie muszą przekazywać sobie kluczyków, gdyż z aut korzysta się za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Oferty dla przedsiębiorców

Wchodząc na stronę Traficar.pl możemy dostrzec 3 warianty dedykowane stricte przedsiębiorcom. Pierwsza usługa – carsharing dla firm, polega na tym, że pracownicy mogą korzystać ze wszystkich samochodów, znajdujących się we flocie. Na koniec miesiąca firma otrzymuje rozliczenie zbiorcze, co także jest dużym udogodnieniem, że nie trzeba się rozliczać za każdego pracownika. Drugi wariant to fleetsharing dla firm. W tej usłudze pracownicy mogą korzystać z samochodów, które zostały wydzielone specjalnie pod daną firmę z floty aut Traficara. Są one na wyłączność firmy klienta. Jest to również bardzo komfortowe, gdyż nie trzeba specjalnie wyszukiwać dostępnych samochodów z okolicy tylko korzysta się z tych, znajdujących się pod siedzibą firmy. Ostatnia usługa jest najbardziej elastyczna, gdyż jest ona dostosowana do indywidualnych potrzeba klienta. Mowa tutaj o fleetsharingu dla firm na życzenie.