Elegancka koszula na lato
Porady Maciej Karpiński - 27-07-2020

Elegancka koszula na lato

Lato jest czasem obfitującym w uroczystości wymagające założenia garnituru. W tym okresie zwłaszcza istotne jest wybranie takiej koszuli, która zapewni pełny komfort i sprawi, że upał nie będzie już taki uciążliwy.

Klasyka i nowoczesność

Najbardziej klasycznym, uniwersalnym rozwiązaniem jest biała koszula. Każde wzbogacenie koszuli o nietypowe kolory nie wygląda dobrze w oficjalnych strojach. Wzory, kolorowe nitki i inne dodatki lepiej jest zostawić do mniej oficjalnych okazji.

Biała koszula nie jest jedynym klasycznym rozwiązaniem. Dobrym wyborem będzie delikatny błękit – mile jest on widziany zarówno na przyjęciach, jak i spotkania biznesowych oraz w pracy. Jednocześnie, taka koszula podkreśli odrobinę luzu, choć to śnieżnobiała koszula jest najlepszym wyborem na śluby i inne rodzinne święta.

Elegancka koszula na lato

Dopasowanie jest podstawą

Koszula i garnitur to elementy garderoby każdego mężczyzny określane mianem „drugiej skóry”. Dopasowanie koszuli do sylwetki jest zatem podstawą – niedopuszczalny jest marszczący się materiał. Przede wszystkim, nieestetycznie rozlewające się fałdki materiału będą ujawniały światu brak dbania o siebie i swój wygląd. Tu z pomocą przychodzą koszule mające fason ze zwężającymi się szwami bocznymi.

Kołnierzyk to ta część koszuli, która podkreśli jej dopasowanie nie względem sylwetki, ale względem rysów twarzy. Zbyt duży kołnierz sprawi, że będzie się wyglądało, jakby koszula należała do kogoś o wiele większego, a za mały kołnierzyk karykaturalnie powiększy twarz. Uniwersalny model kołnierza z wyłogami „unieruchomionymi” dodatkowymi guzikami zwany jest „buton down” i jest najlepszym rozwiązaniem dla dbającego o siebie mężczyzny. Innym typem kołnierza – również w tylu biznesowym – jest tzw. kent.

Na pewno niekrótki rękaw

Koszula z krótkim rękawem tylko pozornie wydaje się optymalnym rozwiązaniem na lato. Marynarki i garnitury znoszą tylko i wyłącznie towarzystwo koszuli z długim rękawem. Krótki rękaw można założyć jedynie na mniej oficjalne uroczystości bądź do kombinacji takich strojów jak na przykład chinosy, jeansy lub biały T-shirt.