Najlepsze programy do nauki zdalnej.
Porady Karolina Żyłowska - 26-11-2020

Najlepsze programy do nauki zdalnej.

Na chwile obecną w naszym kraju z powodu pandemii koronawirusa obowiązuje system nauki zdalnej. Z jakich aplikacji mogą korzystać uczniowie i nauczyciele podczas nauki na odległość? Oto kilka propozycji.

Zoom

To jedna z popularniejszych aplikacji do komunikacji, która umożliwia prowadzenie zdalnego nauczania, wideokonferencji czy też szkoleń online. Warto dodać, że jest ona dość prosta w obsłudze, a ponadto można zainstalować ją zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych. Zoom zapewnia wysoką jakość dźwięku i obrazu. Co ważne za pomocą tej aplikacji w wygodny sposób możemy udostępniać zawartość ekranu czy też zapisywać przebieg spotkania.

Skype

Do przeprowadzania lekcji online wykorzystywany jest również popularny komunikator głosowy Skype. Dzięki niemu możemy między innymi przeprowadzać rozmowy tekstowe, głosowe i wideo.

Google Meet

Z poziomu przeglądarki internetowej możemy skorzystać natomiast z aplikacji Google Meet, która to umożliwia prowadzenie nauczania zdalnego. Jest ona prosta i intuicyjna w obsłudze. W jednym spotkaniu może uczestniczyć aż 250 osób. Dzięki tej aplikacji możliwe jest również sprawne udostępnianie własnego ekranu, dlatego bez problemu można za jej pomocą prezentować różnego rodzaju materiały i dokumenty.

Microsoft Teams

Wiele niezwykle przydatnych narzędzi, które to z całą pewnością ułatwią nam zdalną pracę w grupie posiada aplikacja Microsoft Teams. Za jej pomocą możemy między innymi zakładać wątki, w których będziemy udostępniać informacje wybranym przez nas użytkownikom czy też przeprowadzać wideokonferencje także w systemie Skype Room. Ponadto, co bardzo ważne specjalnie dla jednostek edukacyjnych firma Microsoft wprowadziła darmowy pakiet Microsoft Office 365 A1, który posiada takie programy jak np.: Word, Excel i Power Point. Z tego pakietu mogą korzystać zarówno uczniowie, jak studenci i nauczyciele.

Najlepsze programy do nauki zdalnej.

Google Classroom

Natomiast aplikacja Google Classroom ma na celu zapewnienie lepszej komunikacji pomiędzy nauczycielami i uczniami. Dzięki niej nauczyciele mogą zadać uczniom zadania domowe, a następnie sprawdzić je za pomocą tejże aplikacji.