Czy telefony komórkowe jeszcze się zmienią?
Nowe technologie Adrian - 21-07-2021

Czy telefony komórkowe jeszcze się zmienią?

Trudno byłoby technologii tego typu stać w miejscu, szczególnie że potrzeby społeczeństwa cały czas się zmieniają. W dobie social mediów posiadanie smartfona z podstawowymi funkcjami, takimi jak aparat, są dziś oczywistością. Jak to jednak wyglądało jeszcze kilka lat temu?

Trwała bateria, niewielki ekran

Kiedy telefony komórkowe nie były jeszcze tak popularne, jak dziś, były też dużo większe, cięższe i zdecydowanie mniej poręczne. Pierwsze przenośne telefony nosiło się w walizkach i było to rozwiązanie przełomowe, ponieważ telefon z biurka można było zabrać ze sobą. Później zaczęły wchodzić aparaty z niewielkimi ekranami, na których widać było niemalże tylko wpisywany lub dzwoniący numer telefonu. Z czasem telefony stawały się mniejsze, a ich ekrany większe. Nikomu zapewne nie umknęło, że model Noki 3310 był nie tylko niewielki, ale też na tamte czasy jego ekran był całkiem duży. Oprócz tego nie można było odmówić mu niesamowitej trwałości i baterii wytrzymującej nawet kilka-kilkanaście dni. To często jest wspomiana cecha tego telefonu, jak również w ogóle telefonów z tamtych czasów - można je było używać bez ładowania nawet ponad tydzień

Czy telefony komórkowe jeszcze się zmienią?

Wielkość ma znaczenie

Przez pewien czas na rynku panowała moda na malutkie aparaty, z czasem też modele z klapką. Od kilku lat jednak telefony zamieniły się w ekrany dotykowe, które są coraz większe. Dzięki większej przekątnej ekranów i lepszej jakości robionych zdjęć korzystanie ze smartfona jest dziś niezwykle uzależniające. Właściwie każdy z nas posiada telefon, który stał się swoistą bazą działania. Dzięki niemu kontaktujemy się z bliskimi i znajomymi poprzez numer telefonu, poprzez komunikatory internetowe, czy też po prostu przez WiFi. Oglądamy na nich filmy, słuchamy muzyki i stosujemy jako nianię elektroniczną do pokoju maluchów. Innowacyjność technologiczna w aparatach komórkowych cały czas nas zaskakuje, oferując GPS, czujniki ruchu i wiele innych funkcji, które kiedyś były nie do ogarnięcia ludzkim umysłem. To dowód na to, że dzisiejsze „niemożliwe”, może być codziennością przyszłości.