Pobieranie filmów z facebooka
Nowe technologie Marian Żukowski - 28-05-2021

Pobieranie filmów z facebooka

Codziennie na Facebooku pojawia się wiele filmów na interesujące tematy. Nie zawsze jednak ma się czas na zapoznanie z nimi w krótkim czasie. Dlatego warto zastanowić się nad pobraniem ich. Sposób jest uzależniony od tego, czy jest właścicielem filmu, czy też nie.

Pobieranie filmów z facebooka

Pobieranie filmów z Facebooka

Będąc właścicielem filmu opublikowanego na Facebooku można go pobrać z zakładki o nazwie Biblioteka Multimediów, a następnie wybrać opcję multimediów na koncie reklamowym. Po wyborze formatu pliku, w tym przypadku oczywiście wideo, wystarczy kliknąć przycisk „zapisz” lub ściągnij. Analogicznie wygląda to na koncie firmowym, z tą różnicą, iż pobranie jest możliwe z poziomu postów i relacji. Opublikowane przez siebie filmy można ponadto znaleźć w narzędziach do publikowania, spośród których wybiera się konkretny format, którym jest się zainteresowanym. W przypadku, gdy film należy do kogoś innego, konieczne jest skopiowanie adresu URL. Następnie można go wkleić na stronie, która pozwoli na pobranie i zapisanie filmu na dysku. W Internecie funkcjonuje co najmniej 10 umożliwiających to stron.

Jak pobrać film z Facebooka za pomocą urządzeń mobilnych?

Istnieje oczywiście również możliwość pobrania filmu z Facebooka bezpośrednio na telefon. Potrzebna jest do tego celu dedykowana aplikacja. Najlepszym rozwiązaniem jest pobranie jej ze sklepu z aplikacjami. W zależności od tego, jak często zamierza się pobierać filmy z portalu można skorzystać z obu opcji zamiennie. Dla osób, którym raz na dłuższy czas zdarzy się pobrać wideo poleca się tę czynność z poziomu przeglądarki. W drugim przypadku natomiast niezbędne okazują się dodatkowe rozszerzenia lub wspomniane wcześniej zewnętrzne aplikacje. Wśród propozycji, które są godne rozważenia występują między innymi 4K Video Downloader oraz FastVid. Tak naprawdę każda z nich jest bardzo łatwa w obsłudze. Tak naprawdę pobieranie filmów z Facebooka nie jest trudne, może różnić się niewielkimi niuansami. Zależnością jest system operacyjny urządzenia mobilnego, chociaż pobierać można także na laptopa, czy komputer stacjonarny.